Saturday
April 29
1:30PM
ET
Streaming Live
TV
GLORY 40: SuperFight Series
 
The best kickboxers in the world return to UFC FIGHT PASS for GLORY 40: SuperFight Series.
Sunday
April 30
9:00PM
ET
TV
UFC Classics: Rich Franklin
 
See four fights from the impressive career of math teacher-turned-UFC champion Rich Franklin
Tuesday
May 2
8:00PM
ET
TV
UFC Unleashed: Heavyweight Title Timeline
 
 Watch iconic championship battles as heavyweights compete for the title of “Baddest Man on the Planet.” With Brock Lesnar, Junior Dos Santos, Fabricio Werdum, Cain Velasquez, Frank Mir and Stipe Miocic.
Wednesday
May 3
10:00PM
ET
TV
THE ULTIMATE FIGHTER: Team Garbrandt vs Team Dillashaw: Iron Sharpens Iron
 
 One fighter explains his struggles to overcome the mistakes of his past, while another opens up about the sacrifices he’s made for his future in MMA.  Then, former training partners face off in the third preliminary fight.
Thursday
May 4
10:00PM
ET
TV
UFC Reloaded: UFC 204: Bisping vs Henderson 2
 
 After defeating Anderson Silva and Luke Rockhold, middleweight champion Michael Bisping gets the opportunity to avenge his most bitter defeat when he faces legend Dan Henderson. In a pivotal co-main matchup, middleweight contenders Vitor Belfort and Gegard Mousasi look to improve their position in the division. Plus Manuwa vs. Saint Preux, Struve vs. Omielanczuk and more. Watch the entire main card on UFC Reloaded.
Friday
May 5
9:00PM
ET
Streaming Live
TV
VFC 57: Gallemore vs Al-Hassan
 
The VFC heavyweight title is on the line in the main event of VFC 57 as Daniel Gallemore looks to defend his title against Razak Al-Hassan.
Saturday
May 6
4:00PM
ET
Streaming Live
TV
Cage Warriors 83: Mills vs Long
 
Cage Warriors returns to UFC FIGHT PASS for Cage Warriors 83, with Che Mills vs Lew Long as the main event.
Sunday
May 7
11:00PM
ET
TV
UFC Countdown: UFC 211: Miocic vs Dos Santos 2
 
 
Tuesday
May 9
11:00PM
ET
TV
UFC Main Event: Jedrzejzcyk vs. Kowalkiewicz
 
 
Wednesday
May 10
7:30PM
ET
TV
UFC's Greatest Fights: Edgar vs Maynard 2
 
 
10:00PM
ET
TV
THE ULTIMATE FIGHTER: Team Garbrandt vs Team Dillashaw: Episode 4
 
 
11:00PM
ET
Streaming Live
TV
AFC: 132
 
AFC returns to UFC FIGHT PASS with another stacked LIVE event!
Thursday
May 11
8:00PM
ET
TV
UFC Reloaded: UFC 203: Miocic vs Overeem
 
 
Saturday
May 13
6:00PM
ET
Streaming Live
TV
Exclusive FIGHT PASS Prelims: UFC 211
 
Jessica Aguilar takes on Cortney Casey in the Featured Bout of the UFC 211 FIGHT PASS Prelims.
Monday
May 15
10:00PM
ET
TV
UFC Main Event: Edgar vs Maynard 3
 
 
Tuesday
May 16
8:30PM
ET
TV
UFC Sound Waves:
 
 
Wednesday
May 17
7:00PM
ET
TV
UFC Classics: Frank Mir
 
 
10:00PM
ET
TV
THE ULTIMATE FIGHTER: Team Garbrandt vs Team Dillashaw: Episode 5
 
 
Friday
May 19
7:00PM
ET
Streaming Live
TV
Titan FC: 44
 
The bantamweight title is on the line as Jose "Shorty" Torres takes on Farkhad Sharipov in the main event at Titan FC 44.
Saturday
May 20
1:30PM
ET
Streaming Live
TV
GLORY 41 SuperFight Series: Rico vs Lazaar
 
Rico "The King of Kickboxing" Verhoeven has been booked to the headline the GLORY 41 SuperFight Series on UFC FIGHT PASS. Verhoeven takes on newly signed and highly touted Ismael "The Star" Lazaar in a five-round superfight.
8:00PM
ET
Streaming Live
TV
Invicta FC 23: Porto vs Niedźwiedź
 
In the night’s main event, former flyweight title challenger Vanessa Porto meets undefeated Agnieszka Niedźwiedź of Poland.
Sunday
May 21
9:30PM
ET
TV
UFC Fight Night Countdown: Gustafsson vs Teixeira
 
 
10:00PM
ET
TV
UFC's Greatest Fights: Aldo vs Mendes
 
 
Wednesday
May 24
7:30PM
ET
TV
UFC Ultimate Knockouts: Brazilian Knockout Artists
 
 
10:00PM
ET
TV
THE ULTIMATE FIGHTER: Team Garbrandt vs Team Dillashaw: Episode 6
 
 
Sunday
May 28
5:30PM
ET
TV
UFC Countdown: UFC 212: Aldo vs Holloway
 
 
Wednesday
May 31
10:00PM
ET
TV
THE ULTIMATE FIGHTER: Team Garbrandt vs Team Dillashaw: Episode 7
 
 
Clear
Saturday
April 29
1:30PM
ET
Streaming Live
TV
GLORY 40: SuperFight Series
 
The best kickboxers in the world return to UFC FIGHT PASS for GLORY 40: SuperFight Series.
Sunday
April 30
9:00PM
ET
TV
UFC Classics: Rich Franklin
 
See four fights from the impressive career of math teacher-turned-UFC champion Rich Franklin
Tuesday
May 2
8:00PM
ET
TV
UFC Unleashed: Heavyweight Title Timeline
 
 Watch iconic championship battles as heavyweights compete for the title of “Baddest Man on the Planet.” With Brock Lesnar, Junior Dos Santos, Fabricio Werdum, Cain Velasquez, Frank Mir and Stipe Miocic.
Wednesday
May 3
10:00PM
ET
TV
THE ULTIMATE FIGHTER: Team Garbrandt vs Team Dillashaw: Iron Sharpens Iron
 
 One fighter explains his struggles to overcome the mistakes of his past, while another opens up about the sacrifices he’s made for his future in MMA.  Then, former training partners face off in the third preliminary fight.
Thursday
May 4
10:00PM
ET
TV
UFC Reloaded: UFC 204: Bisping vs Henderson 2
 
 After defeating Anderson Silva and Luke Rockhold, middleweight champion Michael Bisping gets the opportunity to avenge his most bitter defeat when he faces legend Dan Henderson. In a pivotal co-main matchup, middleweight contenders Vitor Belfort and Gegard Mousasi look to improve their position in the division. Plus Manuwa vs. Saint Preux, Struve vs. Omielanczuk and more. Watch the entire main card on UFC Reloaded.
Friday
May 5
9:00PM
ET
Streaming Live
TV
VFC 57: Gallemore vs Al-Hassan
 
The VFC heavyweight title is on the line in the main event of VFC 57 as Daniel Gallemore looks to defend his title against Razak Al-Hassan.
Saturday
May 6
4:00PM
ET
Streaming Live
TV
Cage Warriors 83: Mills vs Long
 
Cage Warriors returns to UFC FIGHT PASS for Cage Warriors 83, with Che Mills vs Lew Long as the main event.
Sunday
May 7
11:00PM
ET
TV
UFC Countdown: UFC 211: Miocic vs Dos Santos 2
 
 
Tuesday
May 9
11:00PM
ET
TV
UFC Main Event: Jedrzejzcyk vs. Kowalkiewicz
 
 
Wednesday
May 10
7:30PM
ET
TV
UFC's Greatest Fights: Edgar vs Maynard 2
 
 
10:00PM
ET
TV
THE ULTIMATE FIGHTER: Team Garbrandt vs Team Dillashaw: Episode 4
 
 
11:00PM
ET
Streaming Live
TV
AFC: 132
 
AFC returns to UFC FIGHT PASS with another stacked LIVE event!
Thursday
May 11
8:00PM
ET
TV
UFC Reloaded: UFC 203: Miocic vs Overeem
 
 
Saturday
May 13
6:00PM
ET
Streaming Live
TV
Exclusive FIGHT PASS Prelims: UFC 211
 
Jessica Aguilar takes on Cortney Casey in the Featured Bout of the UFC 211 FIGHT PASS Prelims.
Monday
May 15
10:00PM
ET
TV
UFC Main Event: Edgar vs Maynard 3
 
 
Tuesday
May 16
8:30PM
ET
TV
UFC Sound Waves:
 
 
Wednesday
May 17
7:00PM
ET
TV
UFC Classics: Frank Mir
 
 
10:00PM
ET
TV
THE ULTIMATE FIGHTER: Team Garbrandt vs Team Dillashaw: Episode 5
 
 
Friday
May 19
7:00PM
ET
Streaming Live
TV
Titan FC: 44
 
The bantamweight title is on the line as Jose "Shorty" Torres takes on Farkhad Sharipov in the main event at Titan FC 44.
Saturday
May 20
1:30PM
ET
Streaming Live
TV
GLORY 41 SuperFight Series: Rico vs Lazaar
 
Rico "The King of Kickboxing" Verhoeven has been booked to the headline the GLORY 41 SuperFight Series on UFC FIGHT PASS. Verhoeven takes on newly signed and highly touted Ismael "The Star" Lazaar in a five-round superfight.
8:00PM
ET
Streaming Live
TV
Invicta FC 23: Porto vs Niedźwiedź
 
In the night’s main event, former flyweight title challenger Vanessa Porto meets undefeated Agnieszka Niedźwiedź of Poland.
Sunday
May 21
9:30PM
ET
TV
UFC Fight Night Countdown: Gustafsson vs Teixeira
 
 
10:00PM
ET
TV
UFC's Greatest Fights: Aldo vs Mendes
 
 
Wednesday
May 24
7:30PM
ET
TV
UFC Ultimate Knockouts: Brazilian Knockout Artists
 
 
10:00PM
ET
TV
THE ULTIMATE FIGHTER: Team Garbrandt vs Team Dillashaw: Episode 6
 
 
Sunday
May 28
5:30PM
ET
TV
UFC Countdown: UFC 212: Aldo vs Holloway
 
 
Wednesday
May 31
10:00PM
ET
TV
THE ULTIMATE FIGHTER: Team Garbrandt vs Team Dillashaw: Episode 7
 
 
Sunday, May 28
6PM
BST

Stockholm, SwedenEricsson Globe

Saturday, June 3

Rio de Janeiro, BrazilJeunesse Arena

Saturday, June 10

Auckland, New ZealandVector Arena

Saturday, June 17

Kallang, SingaporeSingapore Indoor Stadium

Sunday, June 25

Oklahoma City, OKChesapeake Energy Arena

Friday, July 7

Las Vegas, NevadaT-Mobile Arena

Saturday, July 8

Las Vegas, NevadaT-Mobile Arena

Sunday, July 16

Glasgow, ScotlandThe SSE Hydro

Saturday, July 22

Long Island, New YorkNassau Veterans Memorial Coliseum

Saturday, July 29

Anaheim, CAHonda Center

Saturday, September 2

Rotterdam, NetherlandsAhoy Rotterdam

Saturday, September 9

Edmonton, CanadaRogers Place

Saturday, October 21

Gdansk, PolandErgo Arena

Saturday
April 29
1:30PM
ET
Streaming Live
TV
GLORY 40: SuperFight Series
 
The best kickboxers in the world return to UFC FIGHT PASS for GLORY 40: SuperFight Series.
Friday
May 5
9:00PM
ET
Streaming Live
TV
VFC 57: Gallemore vs Al-Hassan
 
The VFC heavyweight title is on the line in the main event of VFC 57 as Daniel Gallemore looks to defend his title against Razak Al-Hassan.
Saturday
May 6
4:00PM
ET
Streaming Live
TV
Cage Warriors 83: Mills vs Long
 
Cage Warriors returns to UFC FIGHT PASS for Cage Warriors 83, with Che Mills vs Lew Long as the main event.
Wednesday
May 10
11:00PM
ET
Streaming Live
TV
AFC: 132
 
AFC returns to UFC FIGHT PASS with another stacked LIVE event!
Saturday
May 13
6:00PM
ET
Streaming Live
TV
Exclusive FIGHT PASS Prelims: UFC 211
 
Jessica Aguilar takes on Cortney Casey in the Featured Bout of the UFC 211 FIGHT PASS Prelims.
Friday
May 19
7:00PM
ET
Streaming Live
TV
Titan FC: 44
 
The bantamweight title is on the line as Jose "Shorty" Torres takes on Farkhad Sharipov in the main event at Titan FC 44.
Saturday
May 20
1:30PM
ET
Streaming Live
TV
GLORY 41 SuperFight Series: Rico vs Lazaar
 
Rico "The King of Kickboxing" Verhoeven has been booked to the headline the GLORY 41 SuperFight Series on UFC FIGHT PASS. Verhoeven takes on newly signed and highly touted Ismael "The Star" Lazaar in a five-round superfight.
8:00PM
ET
Streaming Live
TV
Invicta FC 23: Porto vs Niedźwiedź
 
In the night’s main event, former flyweight title challenger Vanessa Porto meets undefeated Agnieszka Niedźwiedź of Poland.

Historic Events